Vítejte na stránkách obce Obec Březina.

Rozsvěcení vánočního stromku

Dne 27.11.2022 (první adventní neděli) od 17:00 hod. proběhne na návsi sousedské setkání u příležitosti rozsvícení vánočního stromu. K tomu nám budou hrát koledy a plným proudem poteče svařené víno. Tímto Vás všechy srdečně zveme.

Dále bych Vás chtěl pozvat 1.1.2023 v 00:00 hod. k novoročnímu přípitku a popřádní si jen toho nejlepšího do nového roku 2023 na náves k vánočnímu stromku.

Sběr nebezpečných složek kom.odpadu

Dne 23.10.2022 proběhne v čase od 09:45 hod. do  09:55 hod. odvoz nebezpečných složek komunálního odpadu. Svoz jako vždy u starého obecního úřadu (autobusová zastávka Březina - náves). Více na přiloženém letáku.

8. Březinský guláš 2022

Ve středu 28.9.2022 na hřišti „U Svatých“ uskuteční již 8. ročník soutěže o nejlepší guláš uvařený v polních podmínkách na Březině. Klání se zúčastní celkem sedm kuchařů s jejich pomocníky, kdy ve 13:00 hod. bude uvařeno spoustu guláše. Tímto jste všichni srdečně zváni.

obrázek nenalezen

Sběr nebezpečných složek kom.odpadu

Dne 15.5.2022 proběhne v čase od 09:45 hod. do  09:55 hod. odvoz nebezpečných složek komunálního odpadu. Více na přiloženém letáku.

7. Březinský guláš 2021

Tohoto kuchařského klání, kdy se vařilo z různých mas, se zúčastnily: Michal Babák, Jirka Machačka, Honza Kulhánek, Pavel Karásek, Libor Valenta, Martin Pilař, Petra Sobotková s Dominikou Štálovou, Petra Tmějová, Jarda Sobotka, všichni se svými kuchtíky. Kuchaři mezi sebou vyhodnotili shodným počtem hlasů Petru s Dominikou a Honzu za uvaření nejchutnějšího guláše. Nejvíc bodů za svůj guláš od veřejnosti získal Honza Kulhánek se svým otcem. Gratulace k vítězství

počet obrázků 138

10. Březinský kopanec

Za krásného počasí jsme odehráli již 10.ročník, který sponzorsky podpořili: Obec Březina, TEC-AIR s.r.o., tesařství – truhlářství Valenta, STAV MAT stavebniny, Cyklo point Jičín, Eko-kom, DEK stavebniny, Agrotest Žežulka, Hasičská vz. Pojišťovna, Elektros Martinice, Ekolservis N.Paka. Dále patří velké poděkování všem, kteří se na organizaci a zdárném průběhu turnaje podíleli.

Mimořádně ocenění: nejstarší a nejmladší hráč, Vít Kendík za hráčskou účast a organizační pomoc ve všech deseti ročnících, Luděk Tomiček z týmu Šlikováci za to, že v 10.ročníku našeho turnaje skončil s týmem na 10.místě a měl na dresu č.10 (byla to náhoda a měl štěstí).

Konečné pořadí: 1.165, 2.ČSSR, 3.Hasiči, 4.Bílý Balet Březina, 5.Top Gun, 6.Top Gun II., 7.Příchvoj, 8.Skoromládež, 9.Pohodáři, 10.Šlikovna, 11.Žízeň, 12.Medvědi, 13.Motosport Veliš, 14.Sorry jako, 15.Květinky, 16.Joung Boys

počet obrázků 298

číst více Důležité
Nabídka revizí a kontrol kotlů

Nabídka revizí a kontrol kotlů na tuhá paliva

číst více
Březina má nový web

Nová webová stránka obce cílí na Vás, na občany. Co nového Vám přináší, jaké jsou její hlavní výhody? To se dozvíte v tomto článku.

9. Březinský kopanec

Srpen patří tradičně nohejbalu. A nohejbal to je březinský kopanec. Prohlédněte si fotky z letošního ročníku nohejbalového turnaje.

Brezinský guláš 2020 - nová fotogalerie

Zde si můžete prohlédnout fotografie z Březinského guláše 2020.

číst více Důležité
Svoz nebezpečných složek komunálního odpadu

Dne 25.10.2020 od 9:45 - 9:55 hod. se bude na návsi konat svoz nebezpečných složek komunálního odpadu.

číst více
publikováno: 26. 11. 2020 13:43,